Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

W związku z nowelizacją rozporządzenia MEN w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego polegającą na wprowadzeniu zapisu dotyczącego przygotowania dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym MSCDN przygotowało ofertę doskonalenia nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz klas I-III szkoły podstawowej zamierzających uczyć języka angielskiego na tych etapach edukacji.


Od przyszłego roku szkolnego proponujemy:

  • Kurs kwalifikacyjny z zakresu metodyki nauczania języka obcego dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
  • Kursy doskonalące – język angielski na poziomach  od A1 do B2 – informacja o kursach i zasadach rekrutacji - wrzesień 2015 r.
  • Warsztaty metodyczne dla nauczycieli wychowania przedszkolnego w zakresie doskonalenia warsztatu pracy w nauczaniu  języka angielskiego – informacja o kursach i zasadach rekrutacji – od września 2015 r.

Proponowana oferta będzie wzbogacana lub modyfikowana w zależności od potrzeb nauczycieli.
Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant Anna Majewska, tel. +4823 673 23 61; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przydatne materiały:

Języki obce w szkole 2015/01

Nauczanie języków na poziomie przedszkolnym

http://jows.pl/sites/default/files/wydania/jows_01_2015_0.pdf

Ośrodek Rozwoju Edukacji

http://www.bc.ore.edu.pl/Content/668/szesciolatek-na-zajeciach-z-jezyka-obcego.pdf

Europejskie portfolio językowe

http://www.ore.edu.pl/materiay-do-pobrania-3915/category/60-europejskie-portfolio-jzykowe


Placówka Samorządu Województwa Mazowieckiego